CTS Electronic Components 407F35D009M6000
407F35D009M6000 picture photo
Mfg. Part Number
407F35D009M6000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 9.6000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
407F35D009M6000.pdf
Availability of 407F35D009M6000
QUANTITY
407F35D009M6000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 407F35D009M6000
Internal Part NumberEIS-407F35D009M6000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information407 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series407
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency9.6MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)407F35D009M6000
Related Links407F35D, 407F35D009M6000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
407F35D009M6000 Details Description
Related parts for 407F35D009M6000
CONN HEADER 5POS .156 R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES 0.02 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
WDK LD/35 60VDC RD TP- datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf