CTS Electronic Components 407F35D025M0000
407F35D025M0000 picture photo
Mfg. Part Number
407F35D025M0000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
407F35D025M0000.pdf
Availability of 407F35D025M0000
QUANTITY
407F35D025M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 407F35D025M0000
Internal Part NumberEIS-407F35D025M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information407 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series407
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)407F35D025M0000
Related Links407F35D, 407F35D025M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
407F35D025M0000 Details Description
Related parts for 407F35D025M0000
CONN JACK TEST VERT INSUL MIL R datasheet.pdf
IC FPGA 160 I/O 208PQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
TRANS NPN 120V 0.2A TO-126 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 8pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 1206 datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CRYSTAL 26.00 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf
HD-BNC TO 1.0/2.3 STRT PLUG 900" datasheet.pdf