CTS Electronic Components 407F35D027M0000
407F35D027M0000 picture photo
Mfg. Part Number
407F35D027M0000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
407F35D027M0000.pdf
Availability of 407F35D027M0000
QUANTITY
407F35D027M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 407F35D027M0000
Internal Part NumberEIS-407F35D027M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information407 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series407
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)407F35D027M0000
Related Links407F35D, 407F35D027M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
407F35D027M0000 Details Description
Related parts for 407F35D027M0000
CONN HOUSING 34POS .100 POL DUAL datasheet.pdf
IC UART QUAD 48HVQFN datasheet.pdf
SWITCH HEX ROTARY DIP RT ANGLE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
TRANS NPN 425V 4A TO220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 4.53 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf