CTS Electronic Components 407F35E022M1184
407F35E022M1184 picture photo
Mfg. Part Number
407F35E022M1184
Brief Description
Crystal 22.1184MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
407F35E022M1184.pdf
Availability of 407F35E022M1184
QUANTITY
407F35E022M1184 Order Process
Ship out your order
Specifications of 407F35E022M1184
Internal Part NumberEIS-407F35E022M1184
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeMHz Crystal
Frequency22.1184MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.051" (1.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)407F35E022M1184
Related Links407F35E, 407F35E022M1184 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
407F35E022M1184 Details Description
Related parts for 407F35E022M1184
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE 125A 690V 1TN/80 AR UC datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 0.13 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf