E-T-A 410-K-1-01-SI-16A
410-K-1-01-SI-16A picture photo
Mfg. Part Number
410-K-1-01-SI-16A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 16A 240VAC 110VDC
Datasheet Download
410-K-1-01-SI-16A.pdf
Availability of 410-K-1-01-SI-16A
QUANTITY
410-K-1-01-SI-16A Order Process
Ship out your order
Specifications of 410-K-1-01-SI-16A
Internal Part NumberEIS-410-K-1-01-SI-16A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series410
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating16A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC110V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)410-K-1-01-SI-16A
Related Links410-K-1-, 410-K-1-01-SI-16A Datasheet, E-T-A Distributor
410-K-1-01-SI-16A Details Description
Related parts for 410-K-1-01-SI-16A
TRIMMER 2M OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.18A SOT89-5 datasheet.pdf
IC FREQ SYNTHESIZER 16-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 5A SCREW datasheet.pdf
CONN SOCKET 8POS 2MM IDC R/A datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 7POS .35M datasheet.pdf