E-T-A 410-K-1-01-SI-25A
410-K-1-01-SI-25A picture photo
Mfg. Part Number
410-K-1-01-SI-25A
Brief Description
CIR BRKR 25A 240VAC 110VDC
Datasheet Download
410-K-1-01-SI-25A.pdf
Availability of 410-K-1-01-SI-25A
QUANTITY
410-K-1-01-SI-25A Order Process
Ship out your order
Specifications of 410-K-1-01-SI-25A
Internal Part NumberEIS-410-K-1-01-SI-25A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating25A
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)410-K-1-01-SI-25A
Related Links410-K-1-, 410-K-1-01-SI-25A Datasheet, E-T-A Distributor
410-K-1-01-SI-25A Details Description
Related parts for 410-K-1-01-SI-25A
CONN HEADER .100 SINGL R/A 22POS datasheet.pdf
CONN PCB BLZ 7.62 ZE 3POS OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
IC REG BUCK ISO ADJ 0.3A 8WSON datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES 530 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL datasheet.pdf
POT 16 OHM 1000W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
KIT CQM II 3-5K SC 41MM N.A. datasheet.pdf