E-T-A 410-K-1-B3-63A
410-K-1-B3-63A picture photo
Mfg. Part Number
410-K-1-B3-63A
Brief Description
CIR BRKR THRM 63A
Datasheet Download
410-K-1-B3-63A.pdf
Availability of 410-K-1-B3-63A
QUANTITY
410-K-1-B3-63A Order Process
Ship out your order
Specifications of 410-K-1-B3-63A
Internal Part NumberEIS-410-K-1-B3-63A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating63A
Number of Poles1
Actuator TypeToggle
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)410-K-1-B3-63A
Related Links410-K-1, 410-K-1-B3-63A Datasheet, E-T-A Distributor
410-K-1-B3-63A Details Description
Related parts for 410-K-1-B3-63A
CONN HEADR BRKWAY .100 34POS R/A datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/3.3V 1A 28HTSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 360 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V -9V 1W datasheet.pdf
POWER CORD BLUE CONNECTORS 4' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
BELT HEATERS datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf