E-T-A 410-K-2-02-63A
410-K-2-02-63A picture photo
Mfg. Part Number
410-K-2-02-63A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CR BKR THRMMAG 63A 500VAC/110VDC
Datasheet Download
410-K-2-02-63A.pdf
Availability of 410-K-2-02-63A
QUANTITY
410-K-2-02-63A Order Process
Ship out your order
Specifications of 410-K-2-02-63A
Internal Part NumberEIS-410-K-2-02-63A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series410
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating63A
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC110V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)410-K-2-02-63A
Related Links410-K-2, 410-K-2-02-63A Datasheet, E-T-A Distributor
410-K-2-02-63A Details Description
Related parts for 410-K-2-02-63A
RES 10 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 1606 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 26AWG MTA 100 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 25V Y5V 0603 datasheet.pdf
RES SMD 298 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
19.05MM X 6.35MM 1=25/PK datasheet.pdf