Apem Inc. 410043B14
410043B14 picture photo
Mfg. Part Number
410043B14
Manufacturer
Product Category
Knobs
Brief Description
CONTROL KNOB
Datasheet Download
410043B14.pdf
Availability of 410043B14
QUANTITY
410043B14 Order Process
Ship out your order
Specifications of 410043B14
Internal Part NumberEIS-410043B14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyKnobs
Series41004
StyleCylindrical with Skirt
TypeRibbed
Shaft Size0.250" (6.35mm)
Diameter0.953" (24.20mm)
Height0.784" (19.90mm)
IndicatorNotch on Top and Side
MaterialPlastic
ColorBlack
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)410043B14
Related Links4100, 410043B14 Datasheet, Apem Inc. Distributor
410043B14 Details Description
Related parts for 410043B14
CONN SPLICE PARA 350MCM AMPOWER datasheet.pdf
BNC FEMALE TO .097" MICRO PLUG datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
BLOCK SPADE KRIMPTITE datasheet.pdf
RES 38.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1A TO263-5 datasheet.pdf
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 54POS STRGHT SKT datasheet.pdf