| Internal Part Number | EIS-4113AB51G00787 | |
| Standard Package | 109 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | - | |
| Shape | Rectangular | |
| Thickness - Overall | 0.275" (7mm) | |
| Width | * | |
| Length | 7.87" (200mm) | |
| Adhesive | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) | |
| Temperature Range | -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C) | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 4113AB51G00787 | |
| Related Links | 4113AB5, 4113AB51G00787 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor | |
 | 40-4911-00 | SWITCH PUSHBUTTON SPST 2A 14V | datasheet.pdf | |