Bourns Inc. 4114R-1-272LF
4114R-1-272LF picture photo
Mfg. Part Number
4114R-1-272LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 2.7K OHM 14DIP
Datasheet Download
4114R-1-272LF.pdf
Availability of 4114R-1-272LF
QUANTITY
4114R-1-272LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4114R-1-272LF
Internal Part NumberEIS-4114R-1-272LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4100R
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package14-DIP
Size / Dimension0.765" L x 0.300" W (19.43mm x 7.62mm)
Height0.185" (4.69mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4114R-1-272LF
Related Links4114R-, 4114R-1-272LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4114R-1-272LF Details Description
Related parts for 4114R-1-272LF
MODULE CARD RACK 19X3UX12 5 SLOT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 3.01K OHM 1% AXL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS 30AWG 15IN datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN DIN C/2 HEADER 48POS datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 51MA 16.8 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
6800UF 400V 90X146MM 105C 5000H datasheet.pdf