Bourns Inc. 4114R-1-682
4114R-1-682 picture photo
Mfg. Part Number
4114R-1-682
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 6.8K OHM 14DIP
Datasheet Download
4114R-1-682.pdf
Availability of 4114R-1-682
QUANTITY
4114R-1-682 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4114R-1-682
Internal Part NumberEIS-4114R-1-682
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package14-DIP
Size / Dimension0.765" L x 0.300" W (19.43mm x 7.62mm)
Height0.185" (4.69mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4114R-1-682
Related Links4114R, 4114R-1-682 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4114R-1-682 Details Description
Related parts for 4114R-1-682
TRANS PNP 32V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
UPS 10KVA 8KW 220V 3-PHASE TOWER datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 19POS 7.62MM datasheet.pdf
RES 2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FEP WIRE WH 500' datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
INSERTER datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf