Bourns Inc. 4114R-2-273
4114R-2-273 picture photo
Mfg. Part Number
4114R-2-273
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 27K OHM 14DIP
Datasheet Download
4114R-2-273.pdf
Availability of 4114R-2-273
QUANTITY
4114R-2-273 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4114R-2-273
Internal Part NumberEIS-4114R-2-273
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package14-DIP
Size / Dimension0.765" L x 0.300" W (19.43mm x 7.62mm)
Height0.185" (4.69mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4114R-2-273
Related Links4114R, 4114R-2-273 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4114R-2-273 Details Description
Related parts for 4114R-2-273
CONN HEADER 3MM 4POS TIN SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220ML datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
PLUG 5POS 80 DEG BLK/WH 4.0-5.2 datasheet.pdf
HOOK TEST CONN INS PIERCING VLT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
DSUB COAX 50 S STR 50 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT datasheet.pdf