Bourns Inc. 4114R-2-472LF
4114R-2-472LF picture photo
Mfg. Part Number
4114R-2-472LF
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 4.7K OHM 14DIP
Datasheet Download
4114R-2-472LF.pdf
Availability of 4114R-2-472LF
QUANTITY
4114R-2-472LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4114R-2-472LF
Internal Part NumberEIS-4114R-2-472LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package14-DIP
Size / Dimension0.765" L x 0.300" W (19.43mm x 7.62mm)
Height0.185" (4.69mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4114R-2-472LF
Related Links4114R-, 4114R-2-472LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4114R-2-472LF Details Description
Related parts for 4114R-2-472LF
RES 475 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 135MSPS SAMPL 48QFN datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 12NS 100LQFP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
CONN HEADR 44POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
LENS FOR CREE XP-E datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf