E-T-A 412-K14-LN2-12A
412-K14-LN2-12A picture photo
Mfg. Part Number
412-K14-LN2-12A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 12A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
412-K14-LN2-12A.pdf
Availability of 412-K14-LN2-12A
QUANTITY
412-K14-LN2-12A Order Process
Ship out your order
Specifications of 412-K14-LN2-12A
Internal Part NumberEIS-412-K14-LN2-12A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series412
Breaker TypeThermal
Current Rating12A
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)412-K14-LN2-12A
Related Links412-K14, 412-K14-LN2-12A Datasheet, E-T-A Distributor
412-K14-LN2-12A Details Description
Related parts for 412-K14-LN2-12A
RES SMD 220 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES 680K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CUTTERS INSULATED 3PC 6.3/8/6.7" datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 324MA 150 MOHM datasheet.pdf
TERMINAL ROBUST ANTENNA datasheet.pdf
WFW-1X1/2IN NPT WASHER FIBE datasheet.pdf
ERGOCRIMP DIE MCON 1,5-2,5 SWS datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf