E-T-A 412-K14-LN2-15A
412-K14-LN2-15A picture photo
Mfg. Part Number
412-K14-LN2-15A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
412-K14-LN2-15A.pdf
Availability of 412-K14-LN2-15A
QUANTITY
412-K14-LN2-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 412-K14-LN2-15A
Internal Part NumberEIS-412-K14-LN2-15A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series412
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)412-K14-LN2-15A
Related Links412-K14, 412-K14-LN2-15A Datasheet, E-T-A Distributor
412-K14-LN2-15A Details Description
Related parts for 412-K14-LN2-15A
DSUB CABLE - CFP15G/AE15M/CFP15G datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW MSD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 12-MLF datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 70A 100V TO-83 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf