E-T-A 412-K54-FN2-25A
412-K54-FN2-25A picture photo
Mfg. Part Number
412-K54-FN2-25A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 25A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
412-K54-FN2-25A.pdf
Availability of 412-K54-FN2-25A
QUANTITY
412-K54-FN2-25A Order Process
Ship out your order
Specifications of 412-K54-FN2-25A
Internal Part NumberEIS-412-K54-FN2-25A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series412
Breaker TypeThermal
Current Rating25A
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)412-K54-FN2-25A
Related Links412-K54, 412-K54-FN2-25A Datasheet, E-T-A Distributor
412-K54-FN2-25A Details Description
Related parts for 412-K54-FN2-25A
FIXED IND 5.6MH 100MA 40 OHM TH datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
RES SMD 36.5OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.96 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf