E-T-A 412-K54-LN2-25A
412-K54-LN2-25A picture photo
Mfg. Part Number
412-K54-LN2-25A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 25A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
412-K54-LN2-25A.pdf
Availability of 412-K54-LN2-25A
QUANTITY
412-K54-LN2-25A Order Process
Ship out your order
Specifications of 412-K54-LN2-25A
Internal Part NumberEIS-412-K54-LN2-25A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series412
Breaker TypeThermal
Current Rating25A
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)412-K54-LN2-25A
Related Links412-K54, 412-K54-LN2-25A Datasheet, E-T-A Distributor
412-K54-LN2-25A Details Description
Related parts for 412-K54-LN2-25A
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DFN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
IC I2C SMBUS SWITCH 4CH 16-TVSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER BP 150POS 10COL GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 268 I/O 388BGA datasheet.pdf
RES 1.65M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SGE1510-0-1100A-2000C-2000C datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 34A TO-247 datasheet.pdf