E-T-A 412-K54-LN2-25A
412-K54-LN2-25A picture photo
Mfg. Part Number
412-K54-LN2-25A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 25A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
412-K54-LN2-25A.pdf
Availability of 412-K54-LN2-25A
QUANTITY
412-K54-LN2-25A Order Process
Ship out your order
Specifications of 412-K54-LN2-25A
Internal Part NumberEIS-412-K54-LN2-25A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series412
Breaker TypeThermal
Current Rating25A
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)412-K54-LN2-25A
Related Links412-K54, 412-K54-LN2-25A Datasheet, E-T-A Distributor
412-K54-LN2-25A Details Description
Related parts for 412-K54-LN2-25A
RES SMD 75K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf