E-T-A 413-K14-LN1-041803-60A
413-K14-LN1-041803-60A picture photo
Mfg. Part Number
413-K14-LN1-041803-60A
Brief Description
CIR BRKR THRM 60A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
413-K14-LN1-041803-60A.pdf
Availability of 413-K14-LN1-041803-60A
QUANTITY
413-K14-LN1-041803-60A Order Process
Ship out your order
Specifications of 413-K14-LN1-041803-60A
Internal Part NumberEIS-413-K14-LN1-041803-60A
FamilyCircuit Breakers
Series413
Breaker TypeThermal
Current Rating60A
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)413-K14-LN1-041803-60A
Related Links413-K14-LN1, 413-K14-LN1-041803-60A Datasheet, E-T-A Distributor
413-K14-LN1-041803-60A Details Description
Related parts for 413-K14-LN1-041803-60A
RES SMD 825 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
PTC RESET 0.30A 120VAC/VDC RAD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" 0.50MM 37POS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 6DFN datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 8POS datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf