E-T-A 413-L11-N2-1364-90A
413-L11-N2-1364-90A picture photo
Mfg. Part Number
413-L11-N2-1364-90A
Brief Description
CIR BRKR THRM 90A 115VAC 28VDC
Datasheet Download
413-L11-N2-1364-90A.pdf
Availability of 413-L11-N2-1364-90A
QUANTITY
413-L11-N2-1364-90A Order Process
Ship out your order
Specifications of 413-L11-N2-1364-90A
Internal Part NumberEIS-413-L11-N2-1364-90A
Breaker TypeThermal
Current Rating90A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)413-L11-N2-1364-90A
Related Links413-L11-N, 413-L11-N2-1364-90A Datasheet, E-T-A Distributor
413-L11-N2-1364-90A Details Description
Related parts for 413-L11-N2-1364-90A
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
BUTT SPLICE VINYL INS 22-18AWG datasheet.pdf
IC DRIVER MOSF QUAD 1.2A 16-SOIC datasheet.pdf
FUSE DUAL ELEMENT 30A 600V datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 48-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 23POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf