E-T-A 4130-G411-K4M1-30A
4130-G411-K4M1-30A picture photo
Mfg. Part Number
4130-G411-K4M1-30A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 30A
Datasheet Download
4130-G411-K4M1-30A.pdf
Availability of 4130-G411-K4M1-30A
QUANTITY
4130-G411-K4M1-30A Order Process
Ship out your order
Specifications of 4130-G411-K4M1-30A
Internal Part NumberEIS-4130-G411-K4M1-30A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series4130
Breaker TypeThermal
Current Rating30A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4130-G411-K4M1-30A
Related Links4130-G411, 4130-G411-K4M1-30A Datasheet, E-T-A Distributor
4130-G411-K4M1-30A Details Description
Related parts for 4130-G411-K4M1-30A
MODULE WIFLY 802.11B SMA datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 550A DO200AA datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RES 70 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC 8051 MCU 128K FLASH 48-QFP datasheet.pdf
T-COUPLE K L=15CM 4M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 10.9K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf