| Internal Part Number | EIS-4131PA51G00137 | |
| Standard Package | 682 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | - | |
| Shape | Bell | |
| Thickness - Overall | 0.14" (3.56mm) | |
| Width | 0.5" (12.7mm) | |
| Length | 1.37" (34.8mm) | |
| Adhesive | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) | |
| Temperature Range | -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C) | |