CTS Electronic Components 416F24025AKT
416F24025AKT picture photo
Mfg. Part Number
416F24025AKT
Brief Description
CRYSTAL 24.000 MHZ 8PF SMT
Datasheet Download
416F24025AKT.pdf
Availability of 416F24025AKT
QUANTITY
416F24025AKT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F24025AKT
Internal Part NumberEIS-416F24025AKT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F24025AKT
Related Links416F24, 416F24025AKT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F24025AKT Details Description
Related parts for 416F24025AKT
CONN PC PIN CIRC .094DIA TINLEAD datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CONN STACKER 36POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE 20A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 82 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN COUPLER 30A 240V 19FT CABLE datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO-214AB datasheet.pdf
OSC MEMS 49.0909MHZ CMOS SMD datasheet.pdf