CTS Electronic Components 416F250X2ALR
416F250X2ALR picture photo
Mfg. Part Number
416F250X2ALR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMT
Datasheet Download
416F250X2ALR.pdf
Availability of 416F250X2ALR
QUANTITY
416F250X2ALR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F250X2ALR
Internal Part NumberEIS-416F250X2ALR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F250X2ALR
Related Links416F25, 416F250X2ALR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F250X2ALR Details Description
Related parts for 416F250X2ALR
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW DO34 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 250V 400MA SOT23 datasheet.pdf