CTS Electronic Components 416F250X2ALR
416F250X2ALR picture photo
Mfg. Part Number
416F250X2ALR
Brief Description
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMT
Datasheet Download
416F250X2ALR.pdf
Availability of 416F250X2ALR
QUANTITY
416F250X2ALR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F250X2ALR
Internal Part NumberEIS-416F250X2ALR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F250X2ALR
Related Links416F25, 416F250X2ALR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F250X2ALR Details Description
Related parts for 416F250X2ALR
RES 300 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 350mA SOT-23-5 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 49POS GOLD datasheet.pdf
HSG .125 CLUSTER BLOCK NAT datasheet.pdf
NEOPRENE MOLDED PARTS datasheet.pdf
2200UF 6,3V 10X16MM 85C 3500H datasheet.pdf