CTS Electronic Components 416F27022ADT
416F27022ADT picture photo
Mfg. Part Number
416F27022ADT
Brief Description
CRYSTAL 27.000 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F27022ADT.pdf
Availability of 416F27022ADT
QUANTITY
416F27022ADT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27022ADT
Internal Part NumberEIS-416F27022ADT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27022ADT
Related Links416F27, 416F27022ADT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27022ADT Details Description
Related parts for 416F27022ADT
Z8 28-SOIC TO 28-DIP ADAPTER datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 3W SMB datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
RES MO 1/2W 27 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 65V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
VARISTOR 990V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC DRIVER DUAL HS DIFF 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 780NH 15A 2.6 MOHM SMD datasheet.pdf