CTS Electronic Components 416F27022IKR
416F27022IKR picture photo
Mfg. Part Number
416F27022IKR
Brief Description
CRYSTAL 27.000 MHZ 8PF SMT
Datasheet Download
416F27022IKR.pdf
Availability of 416F27022IKR
QUANTITY
416F27022IKR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27022IKR
Internal Part NumberEIS-416F27022IKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27022IKR
Related Links416F27, 416F27022IKR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27022IKR Details Description
Related parts for 416F27022IKR
RES SMD 270 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 750MA 930 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC HARDWARE MONITOR 56-TSSOP datasheet.pdf
INSERT PSA.4S.316. FOR 16LV datasheet.pdf
POE+ GIGA-MINIMC, 2TX/SX-MM850-S datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 15.2K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 2.2A 65 MOHM SMD datasheet.pdf