CTS Electronic Components 416F27122AKT
416F27122AKT picture photo
Mfg. Part Number
416F27122AKT
Brief Description
CRYSTAL 27.120 MHZ 8PF SMT
Datasheet Download
416F27122AKT.pdf
Availability of 416F27122AKT
QUANTITY
416F27122AKT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27122AKT
Internal Part NumberEIS-416F27122AKT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27122AKT
Related Links416F27, 416F27122AKT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27122AKT Details Description
Related parts for 416F27122AKT
TOOL EXTRACTOR IC 8-24PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 200VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SW PB ILLUM RND BLU CLR/WHT SLD datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 5MHZ M2J datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
RES 140 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 2413 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 25ppm 6pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf