CTS Electronic Components 416F27122ILR
416F27122ILR picture photo
Mfg. Part Number
416F27122ILR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT
Datasheet Download
416F27122ILR.pdf
Availability of 416F27122ILR
QUANTITY
416F27122ILR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27122ILR
Internal Part NumberEIS-416F27122ILR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27122ILR
Related Links416F27, 416F27122ILR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27122ILR Details Description
Related parts for 416F27122ILR
RES SMD 1.4KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC Z16C30 MCU USC 100VQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 9.3A 8SO datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.8KV 200A D2 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 40POS HL LOW P datasheet.pdf