CTS Electronic Components 416F27122ILR
416F27122ILR picture photo
Mfg. Part Number
416F27122ILR
Brief Description
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT
Datasheet Download
416F27122ILR.pdf
Availability of 416F27122ILR
QUANTITY
416F27122ILR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27122ILR
Internal Part NumberEIS-416F27122ILR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27122ILR
Related Links416F27, 416F27122ILR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27122ILR Details Description
Related parts for 416F27122ILR
CONN SPAD FLG 14-16 AWG #8 PIDG datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
STD BRAKE (ZETRONIC STYLE) datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5NS 56CSBGA datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 6X1/4" A VFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf