CTS Electronic Components 416F27122ILT
416F27122ILT picture photo
Mfg. Part Number
416F27122ILT
Brief Description
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT
Datasheet Download
416F27122ILT.pdf
Availability of 416F27122ILT
QUANTITY
416F27122ILT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27122ILT
Internal Part NumberEIS-416F27122ILT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27122ILT
Related Links416F27, 416F27122ILT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27122ILT Details Description
Related parts for 416F27122ILT
JUMPER-H1505TR/A3048L/H1505TR10" datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.4GHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 240POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 9POS 7.5MM R/A BK datasheet.pdf
RES 147 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
I-TRAC CUSTOM BP ASSY - 5C GUIDE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 27.1 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 86 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf