CTS Electronic Components 416F27123CAR
416F27123CAR picture photo
Mfg. Part Number
416F27123CAR
Brief Description
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT
Datasheet Download
416F27123CAR.pdf
Availability of 416F27123CAR
QUANTITY
416F27123CAR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27123CAR
Internal Part NumberEIS-416F27123CAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27123CAR
Related Links416F27, 416F27123CAR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27123CAR Details Description
Related parts for 416F27123CAR
RES SMD 976K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC PMU REG BUCK/LDO DUAL 24LLP datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
STAR RING KRIMPTITE (SRB-129-06) datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/4 BK 20X6" datasheet.pdf
DELUXE DISPENSING STARTER KIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 1 14P 100MM datasheet.pdf