CTS Electronic Components 416F27125AST
416F27125AST picture photo
Mfg. Part Number
416F27125AST
Brief Description
CRYSTAL 27.120 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F27125AST.pdf
Availability of 416F27125AST
QUANTITY
416F27125AST Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27125AST
Internal Part NumberEIS-416F27125AST
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27125AST
Related Links416F27, 416F27125AST Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27125AST Details Description
Related parts for 416F27125AST
CONN IC DIP SOCKET ZIF 40POS GLD datasheet.pdf
CONN TERM RING 90DEG AWG1/0 #1/4 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 1.5KV DARL 8-SMD BJ datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 10.03MM datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 180MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 8OUT PCIE 48QFN datasheet.pdf
ATM 2P KIT WEDGE & CONTACTS datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS M R/A .318 datasheet.pdf