CTS Electronic Components 416F30013CSR
416F30013CSR picture photo
Mfg. Part Number
416F30013CSR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F30013CSR.pdf
Availability of 416F30013CSR
QUANTITY
416F30013CSR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F30013CSR
Internal Part NumberEIS-416F30013CSR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F30013CSR
Related Links416F30, 416F30013CSR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F30013CSR Details Description
Related parts for 416F30013CSR
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 240-BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 6 NAT 25X4' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CABLE TIE 2PIECE 14.8" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 50' datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 1000VDC RADIAL datasheet.pdf