CTS Electronic Components 416F30022ATR
416F30022ATR picture photo
Mfg. Part Number
416F30022ATR
Brief Description
CRYSTAL 30.000 MHZ 6PF SMT
Datasheet Download
416F30022ATR.pdf
Availability of 416F30022ATR
QUANTITY
416F30022ATR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F30022ATR
Internal Part NumberEIS-416F30022ATR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F30022ATR
Related Links416F30, 416F30022ATR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F30022ATR Details Description
Related parts for 416F30022ATR
RES SMD 84.5KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 45.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3.24 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 140MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS SKT datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS .100 R/ANGLE datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf