CTS Electronic Components 416F300X2AKR
416F300X2AKR picture photo
Mfg. Part Number
416F300X2AKR
Brief Description
CRYSTAL 30.000 MHZ 8PF SMT
Datasheet Download
416F300X2AKR.pdf
Availability of 416F300X2AKR
QUANTITY
416F300X2AKR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F300X2AKR
Internal Part NumberEIS-416F300X2AKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F300X2AKR
Related Links416F30, 416F300X2AKR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F300X2AKR Details Description
Related parts for 416F300X2AKR
RES SMD 18 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SNSR OPTO TRANS 6.35MM REFL TO72 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
TERMINAL RING 6AWG #5/16 TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 28POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 12PS R/A 2MM TIN T/H datasheet.pdf
CAP CER 150PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 116W datasheet.pdf