CTS Electronic Components 416F32011CKT
416F32011CKT picture photo
Mfg. Part Number
416F32011CKT
Brief Description
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT
Datasheet Download
416F32011CKT.pdf
Availability of 416F32011CKT
QUANTITY
416F32011CKT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F32011CKT
Internal Part NumberEIS-416F32011CKT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F32011CKT
Related Links416F32, 416F32011CKT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F32011CKT Details Description
Related parts for 416F32011CKT
IC UP COUNTER DUAL BINARY 16-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V C0G 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 270 OHM 20SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 2PF 1PF 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 910UH 91MA 15.8 OHM TH datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
RJI CABPP OVERM 22/7PCRAN1X90 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 5A 90V TO-277A datasheet.pdf