CTS Electronic Components 416F32012IAR
416F32012IAR picture photo
Mfg. Part Number
416F32012IAR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.000 MHZ 10PF SMT
Datasheet Download
416F32012IAR.pdf
Availability of 416F32012IAR
QUANTITY
416F32012IAR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F32012IAR
Internal Part NumberEIS-416F32012IAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F32012IAR
Related Links416F32, 416F32012IAR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F32012IAR Details Description
Related parts for 416F32012IAR
TRANS PREBIAS NPN 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC FPGA 215 I/O 281CSP datasheet.pdf
RES 16K OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
TM3335M020BCBA datasheet.pdf
CAMERA CABLES 3M datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 75NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf