CTS Electronic Components 416F32025ISR
416F32025ISR picture photo
Mfg. Part Number
416F32025ISR
Brief Description
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F32025ISR.pdf
Availability of 416F32025ISR
QUANTITY
416F32025ISR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F32025ISR
Internal Part NumberEIS-416F32025ISR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F32025ISR
Related Links416F32, 416F32025ISR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F32025ISR Details Description
Related parts for 416F32025ISR
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 5V datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 1.5V datasheet.pdf
IC LC EMI FILTER W/ESD 4CH 10CSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 2W DO214AC datasheet.pdf