CTS Electronic Components 416F37413AAR
416F37413AAR picture photo
Mfg. Part Number
416F37413AAR
Brief Description
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT
Datasheet Download
416F37413AAR.pdf
Availability of 416F37413AAR
QUANTITY
416F37413AAR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F37413AAR
Internal Part NumberEIS-416F37413AAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F37413AAR
Related Links416F37, 416F37413AAR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F37413AAR Details Description
Related parts for 416F37413AAR
RES SMD 78.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FIFO 16384X36 15NS 120QFP datasheet.pdf
GASKT FABRIC/FOAM 7X457.2MM RECT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30A 100V ITO220AB datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf