CTS Electronic Components 416F37422CAT
416F37422CAT picture photo
Mfg. Part Number
416F37422CAT
Brief Description
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT
Datasheet Download
416F37422CAT.pdf
Availability of 416F37422CAT
QUANTITY
416F37422CAT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F37422CAT
Internal Part NumberEIS-416F37422CAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F37422CAT
Related Links416F37, 416F37422CAT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F37422CAT Details Description
Related parts for 416F37422CAT
IDC CABLE - MCE20K/MC20G/X datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 10MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 5/8" 9/16-18 UNF 5V datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 622.08MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf