CTS Electronic Components 416F37422IKT
416F37422IKT picture photo
Mfg. Part Number
416F37422IKT
Brief Description
CRYSTAL 37.400 MHZ 8PF SMT
Datasheet Download
416F37422IKT.pdf
Availability of 416F37422IKT
QUANTITY
416F37422IKT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F37422IKT
Internal Part NumberEIS-416F37422IKT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F37422IKT
Related Links416F37, 416F37422IKT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F37422IKT Details Description
Related parts for 416F37422IKT
RES SMD 470 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 10POS datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 4.1A TO-220FI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 2.54 WIRE WRAP datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf