CTS Electronic Components 416F37425CTT
416F37425CTT picture photo
Mfg. Part Number
416F37425CTT
Brief Description
CRYSTAL 37.400 MHZ 6PF SMT
Datasheet Download
416F37425CTT.pdf
Availability of 416F37425CTT
QUANTITY
416F37425CTT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F37425CTT
Internal Part NumberEIS-416F37425CTT
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F37425CTT
Related Links416F37, 416F37425CTT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F37425CTT Details Description
Related parts for 416F37425CTT
SWITCH ROTARY DIP HEX RA datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS DUAL 0.4MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 25.4A 2 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 23POS 1MM PCB datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 26POS .050 SMD datasheet.pdf