CTS Electronic Components 416F37433ASR
416F37433ASR picture photo
Mfg. Part Number
416F37433ASR
Brief Description
CRYSTAL 37.400 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F37433ASR.pdf
Availability of 416F37433ASR
QUANTITY
416F37433ASR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F37433ASR
Internal Part NumberEIS-416F37433ASR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F37433ASR
Related Links416F37, 416F37433ASR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F37433ASR Details Description
Related parts for 416F37433ASR
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS 0.156 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
RES 62 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 5A datasheet.pdf
CONN FPC VERT 60 POS 0.50MM SMD datasheet.pdf