CTS Electronic Components 416F37435AAT
416F37435AAT picture photo
Mfg. Part Number
416F37435AAT
Brief Description
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT
Datasheet Download
416F37435AAT.pdf
Availability of 416F37435AAT
QUANTITY
416F37435AAT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F37435AAT
Internal Part NumberEIS-416F37435AAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F37435AAT
Related Links416F37, 416F37435AAT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F37435AAT Details Description
Related parts for 416F37435AAT
CONN HEADER 68POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION 65MSPS AD9204 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 4.83MM datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 800MA 90 MOHM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 15K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 7.62MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 65MA 34 OHM TH datasheet.pdf
FAN 12VDC 60X23MM 2WR datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A datasheet.pdf