CTS Electronic Components 416F374X2IDR
416F374X2IDR picture photo
Mfg. Part Number
416F374X2IDR
Brief Description
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F374X2IDR.pdf
Availability of 416F374X2IDR
QUANTITY
416F374X2IDR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F374X2IDR
Internal Part NumberEIS-416F374X2IDR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F374X2IDR
Related Links416F37, 416F374X2IDR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F374X2IDR Details Description
Related parts for 416F374X2IDR
TRIMMER 30K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC TRANSCVR 3ST 8BIT INV 20SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 48VIN 12VOUT datasheet.pdf
VARISTOR 382V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
PCB TRANS CONN, 0.050"" datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 229 TYP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf