CTS Electronic Components 416F374X3ISR
416F374X3ISR picture photo
Mfg. Part Number
416F374X3ISR
Brief Description
CRYSTAL 37.400 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F374X3ISR.pdf
Availability of 416F374X3ISR
QUANTITY
416F374X3ISR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F374X3ISR
Internal Part NumberEIS-416F374X3ISR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F374X3ISR
Related Links416F37, 416F374X3ISR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F374X3ISR Details Description
Related parts for 416F374X3ISR
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC DESERIALZR RANDOM LOCK 28SSOP datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES 1.64K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 35POS HL LOW P datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD123 datasheet.pdf