CTS Electronic Components 416F38411ADT
416F38411ADT picture photo
Mfg. Part Number
416F38411ADT
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT
Datasheet Download
416F38411ADT.pdf
Availability of 416F38411ADT
QUANTITY
416F38411ADT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38411ADT
Internal Part NumberEIS-416F38411ADT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38411ADT
Related Links416F38, 416F38411ADT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38411ADT Details Description
Related parts for 416F38411ADT
IC SRAM 16MBIT 10NS 54TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CABLE FMALE RCPT 6POS 1' PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 9PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK TO PLUG BNC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 35POS THRUHL datasheet.pdf