CTS Electronic Components 416F38412IST
416F38412IST picture photo
Mfg. Part Number
416F38412IST
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F38412IST.pdf
Availability of 416F38412IST
QUANTITY
416F38412IST Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38412IST
Internal Part NumberEIS-416F38412IST
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series416
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38412IST
Related Links416F38, 416F38412IST Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38412IST Details Description
Related parts for 416F38412IST
IC GATE OR 1CH 3-INP 6-SOT datasheet.pdf
IC AMP VIDEO 2STAGE DIFF 14-SOIC datasheet.pdf
RES 220 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 20"W datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 1.69M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf